آئین برگزاری مراسم شام غریبان حسینی در قرچک / اسماعیلی : امام حسین خود یک جلوه ی بی بدیل و قلب تبنده اسلام است .

 

به گزارش ورامین گستر از قرچک ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا اسماعیلی در مراسم شام غریبان اباعبدالله (ع) اظهار داشت : امشب شب سنگی است در طول تاریخ بشریت شبی سنگین تر از این شب و این ساعت نیست ، ما که اینجور عزاداریم انگار که پدر ما را کشتند ، ولی امام زمان ما چی میکشند.

وی افزود : امام حسین (ع) قیامش و از خود گذشتگی اش بی نظیر است ، فناوری نوین و شگفت انگیز دنیا فناوری هسته است ، ولی فناوری امام حسین (ع) بزرگترین فناوری دنیاست ، منطق عزت ، امر به معروف ، جهاد در راه خدا ، ایثار از خود گذشتی در راه خدا ، کسب قرب الهی و هزار دلیل نیکی که امام حسین (ع) قیام کردند.

امام جمعه شهرستان قرچک : امام علی (ع) فرقش شگافته شد ، ولی احترام کردند با غسل و کفن با مراسم‌های آبرومند انجام شد ، امام حسن (ع) به دست همسرش با یک زهری کشته شد ولی چه مصیبتی بالاتر و بیشتر از این بود که جلوی چشمت عزیز ترین کسانت ، فرزندانت، طفل شش ماهه ات جوان رشیدت را بکشند آن هم تشنه ، هیچ مظلومیت و غربتی بالاتر این واقعه نبوده است.

اسماعیلی بیان داشت : در تاریخ نداریم قیامی انجام شود ، همه افراد و اصحاب کشته شوند و اینقدر مانگار و ماندنی شود ، منطق و اندیشه آن نیز جهانی شود.

وی گفت : امام حسین (ع) خود یک مکتب و دانشگاه است ، درس گرفتن در این مکتب یعنی اسلام شناسی ، شناخت اصل مطلب اسلام وهمچنین دانستن قصد و هدف اصلی این امام است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

اربعین ۹۹ بدون حضور زائران غیر عراقی برگزار می‌شود

س سپتامبر 1 , 2020
حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد، اظهارداشت: یک کارگروه در سازمان تبلیغات، کار آموزش و هماهنگی را انجام داده‌اند و تا به امروز ۹۲ هزار هیئت ثبت نام شده داریم که ۸۵ هزار بازدید توسط ۲۷ هزار و ۷۳۲ […]