اسماعیلی : ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر جنگ با خداست .

مراسم دهه سوم محرم در مسجد جامع قرچک / اسماعیلی : ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر جنگ با خداست .

گروه استان‌ها_ مراسم عزاداری سیدالسالار شهیدان (ع) در مسجد جامع شهرستان به همت دفتر امام جمعه قرچک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از قرچک حجت الاسلام اسماعیلی در این مراسم اظهار داشت : یکی از اهداف بلند و مهم امام حسین (ع) تاکید به فریضه‌ِ ، امر به معروف و نهی از منکر است ، ترک این امر آغاز جنگ با خدا است ، اگر بخواهیم به فریضه های دیگر عمل بشود باید این واجب مدنظر قرار داد.

وی افزود : امر به معروف مقدمه به نهی از منکر است ، اگر امر به معروف تضیف شود منکر رشد پیدا نخواهد کرد ، بالا ترین معروفی که حضرت به آن اشاره دارد مدیریت و حاکمیت صالح و سالم بود.

امام جمعه قرچک گفت : بالا ترین معروفی که باعث شد امام جانشان را در راهش فدا کنند در رابطه با مدیریت جامعه بود ، با توجه داشت از بی تفاوتی حزر کرد چرا که بی تفاوتی باعث فراموش این واجب دینی میشود.

اسماعیلی بیان کرد : در فضایی که فساد حاطه شود امر اخلاص، تقوا و حجاب و… دیگر حسابی ندارد و بایستی یک عدالتخواه درستکاری وارد عمل شود.

وی تشریح کرد : بزرگترین درسی که در منطق امام حسین (ع) ما میگیریم ، که امروز نیز خریدار دارد منطق هَیهات مِنه الذِله است .

نماینده ولی فقیه در قرچک تصریح کرد : هیهات منه الذله ای که امام توجه دارد زیر بار حرف زوِر حاکمیت مفسد آن جامعه نرفته‌اند .

حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد : زندگی زاتی این دنیا این منطق کاری کرد که همه چی محیا باشد ولی عزت نباشد ، روب آور ترین بحث در این دنیا مرگ است ، ماندن با همه چیز بدون عزت ارزشی ندارد.

وی خاطر نشان کرد :حسینی و منطق حسینی هیچ چیز را با ظلت نمیپذیرد ، باید پدیده عزت و ظلت در دنیا جا بگیرد ؛ چه کسی میتواند این منطق را قبول کند همان کسی که غیرت و عزت دارد.

امام جمعه شهرستان قرچک گفت : مهمترین انتخابات انقلاب اسلامی را پیش رو داریم ، کاری نکنیم که پشیمان بشویم ، بهترین تصمیم را بگیریم و سیره حسینی را در این را به کار ببریم ، امر به معروف ، انتخاب اصلح با آگاهی و بصیرت ، راهنمایی دادن به دیگری ، بر همه ما واجب است.

پدر معنوی شهرستان قرچک بیان داشت :کسی میتواند امر به معروف کند که عزیز باشد مثل امام حسین که یکی از الغابشان شدید العزه هست ، دوم خلیق باشد ، اخلاق محمدی (ص) را در سیره داشته باشند ، اشخاص را عملشان و رفتارشان جذب میکنند ، مخلص ، خیر رسان ، متدین و رعایت کننده مسائل شرعی را کند ، متقی ، فاضل ، صالح وهمچنین اهل گذشت باشد ، کسی که عامر به معروف است کریم و متواضع باشد ، حُسنِ زن را از سوء زن ارجع بدارد .

انتهای پیام/

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

خلق اثرهنری توسط هنرمندان معرق کاشی شهرستان قرچک

پ سپتامبر 10 , 2020
خلق اثر هنری توسط هنرمندان معرق کاشی شهرستان قرچک این تابلو که خلق یکی از چهره های هنری معروف با نام چارلی چاپلین می باشد ، توسط هنرمندان کاشی معرق شهرستان قرچک با ۸۶۴۰ هزار قطعه کاشی ساخته شده است . خدابنده رئیس میراث فرهنگی قرچک گفت:کاشی معرق از هنرهای […]