امام حسین (ع) صاحب فناوری مقاومت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از قرچک حجت الاسلام اسماعیلی در خطبه های عبادی و سیاسی نمازجمعه ضمن سفارش به پیشه کردن تقوا اظهار داشت : ما حسین گوی خوبی هستیم ، از ته دل هم گریه و عذاری داری میکینم ولیکن نتوانستیم مَنِش ، اخلاق ، سبک اسلامی ، هدف و سیره ی امام حسین (ع) را در این شرایط جنگ فرهنگی و روانی مثل آن حضرت باشیم ، حسینی حسود ، بخیل ، مغرور ، دروغگو ، بی بند بار و بی عفت و ظالم نیست ، اگر بخل ، غیبت و تهمت است جامعه ما حسینی نیست.

وی افزود : جامعه بمنظور خانواده است ، همه فضیلت ها دیده میشود اتمینان و اعتبار ، همه این ها در خانواده های حسینی وجود دارد مدیریت یک جامعه اسلامی مدیریت سالم است ، اما نگذاشتند دین در مدیریت دخیل باشد ، اسلام نیز با تحریف و تهدید و شهید کردن مردان آن را به این دلیل بود که نمیخواستند مدیریت جامعه بر محور اسلامی و دین مبین اسلام باشد.

امام جمعه شهرستان قرچک گفت : با وضعیت خاص این روز های دنیای اسلام منطق امام حسین یک منطق جهانی است ما می بایست از این منطق بیشتر و بیش از پیش تبعیت کنیم ، فناوری امام‌حسین در تمام دنیا از تمامی فناوری ها موثر تر است و به موقع خودش را نشان خواهد داد و آن فناوری مقاومت است .

اسماعیلی افزود : فناوری مقاومت فناوری هسته ای را هم به چالش میکشد ، افتخار کنیم که امام و اسوه ی ما مبلغ این فناوری بزرگ است اما خرج دارد کسی میتواند در اجرای این امر موثر باشد که فضاعل اسلامی در آن شکل گرفته باشد.

وی در ادامه با گرامی داشتن هفته دولت و یاد خاطره شهید رجایی و باهنر بیان کرد : این دو شهید دو مخلص ، مسلمان واقعی و دو مطیع امر ولایت بودند ، رجایی و باهنر تشنه ی خدمت بودند ، چه تاوانی انقلاب محول شد و چه کسانی را دشمن گلچین کرد ، گزینش دشمن بسیار دقیق بود و موثر ترین ، بهترین از ما گرفت .

حجت اله اسماعیلی تشریح کرد : امروز یکی از مسائل مهم کشور توجه کامل به توام دشمنی دشمنان است ، دشمن از همان روز اول همان موضعی که داشت الان هم دارد آنریکای امروز از آمریکای دیروز دشمن تر و خبیس تر است .

خطیب نماز جمعه قرچک اظهار کرد : دولت ها باید عدالت رهبری علوی ما را غنیمت شمارند ، هر دولتی که نکات قوت و ضعفی داشتند مهم نیست ، اما این امام و ولی امر و رهبری عزیز عادلانه در برای بسیاری از رفتار ها و فعالیت های دولت موضوع داشتند ، توقع ما این است در سیاست های داخلی و خارجی تذکرات ولی فقیه را جدی گرفته شود .

وی تاکید کرد : اگر حاکمیت و مدیریت درست باشد و مجریان صالح و صادق باشند همه مشکلات مخصوصا دو مشکل اساسی و بنیادی اقتصاد و فرهنگ حل خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *