اولویت در بازگشایی مدارس حضور فیزیکی در سر کلاس ها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گستر ، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید تویضحات زیر را ارائه کرد.

 

وزیر آموزش و پرورش درباره جزئیات بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید توضیحات زیر را ارائه کرده است. به گفته حاجی میرزایی اولویت در بازگشایی مدارس حضور فیزیکی در سر کلاس ها است اما در شرایطی که این مهم امکان پذیر نباشد، کلاس ها به طور مجازی دایر می شوند و هزینه اینترنت شبکه شاد نیز به دستور رئیس جمهور کاملا رایگان خواهد بود.

 

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: ان‌شاالله از روز شنبه ۱۵ شهریور را آغاز سال تحصیلی اعلام کردیم و همه مدارس در سراسر کشور فعال هستند.

 

وی افزود: اصل ما بر آموزش حضوری است و بر اساس دستورالعمل با رعایت فاصله امکان حضور ‌همه دانش آموزان خواهد بود و همه دانش آموزان باید در سر کلاس‌‌های درس حاضر شوند. در کلاس‌هایی که دانش آموزان زیادی دارد به دو‌گروه زوج و‌فرد تقسیم می‌شوند، بنابراین قاعده اصلی برگزاری حضوری ‌همه مدارس در سراسر کشور است.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: سامانه شاد با دستور رییس جمهورکاملا رایگان خواهد بود.

 

تصمیم مسئولان آموزش و پرورش بر آن است که بازگشایی مدارس به جز در مناطقی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا قرمز اعلام شده، به صورت حضوری باشد و تمامی مدارس در تمامی مقاطع دایر هستند. جزئیات بیشتر از نحوه بازگشایی و فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید را از زبان وزیر آموزش و پرورش بخوانید.

 

وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که به مناسبت آغاز سال تحصیلی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تسلیت شهادت سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) گفت: امسال محرم و عاشورای متفاوتی داشتیم و بلوغ فکری و مسئولیت‎پذیری و نظم‎پذیری مردم را دربرگزاری محرم شاهد بودیم. مردم تمام مقررات را برای حفظ سلامت عزاداران رعایت کردند و ایران تبدیل به یک حسینیه بزرگ شد. مدارس هم در این مدت فضای مناسبی برای استقرار هیات مذهبی بود و فضاهای مدارس در مناطقی که مورد نظر بود در اختیار هیات‌ها قرار گرفت.

حاجی میرزایی اظهار کرد: اصولی که در شروع بازگشایی مدارس مورد تاکید ما است، در ابتدا ارائه آموزش به همه دانش‌آموزان است و هیچ دانش‌آموزی نباید از آموزش محروم شود. نکته دوم این است که ما تجربه‌های کشورهای مختلف را بررسی کردیم و همه کشورهایی که در این فصل آموزش را آغاز می‌کنند را مورد بررسی قرار دادیم.

وی افزود: آموزش حضوری با هیچ روش دیگری قابل جایگزین نیست، تنها چیزی که می‌تواند حضور را محدود کند مقررات بهداشتی است که اگر از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نکته‌ای اعلام شود ما آن کار را انجام خواهیم داد، اما در هر صورت ارتباط چهره به چهره معلم و دانش‎آموزان بسیار مورد اهمیت است، به خصوص در پایه ابتدایی که باید رعایت شود. ما از ۱۵ شهریور برنامه آموزشی را از طریق تلویزیون برای تمام پایه‌ها و تمام دوره‌ها عرضه خواهیم کرد و تلویزیون‌های استانی و رادیو هم در این زمینه می‌تواند به کمک ما بیایند. امسال ایران باید سراسر مدرسه شود، ما ۱۰ هزار مدرسه داشتیم که به دلایلی این مدارس دچار محدودیت شدند، حتی همه خانه‌های ما باید تبدیل به مدرسه شوند.

حاجی میرزایی گفت: محتوای کلیه دروس از درس اول تا آخر و همچنین محتوای پایه اول تا پایه دوازدهم را تولید کردیم و در اختیار دانش‌آموزان خانواده‌ها و معلمان قرار می‌دهیم همه این برنامه‌ها روی شاد بارگذاری شده است. ما روز پنجشنبه از برنامه شاد جدید رونمایی خواهیم کرد. برای عضویت در کانال تلگرامی کلید کنید.

newsnegar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

واکسن آنفلوانزا برای چه کسانی رایگان است/ علت دریافت کارت ملی

ج سپتامبر 4 , 2020
کیانوش جهانپور، موضوع دریافت کارت ملی برای تهیه واکسن آنفلوانزا را تأیید کرد و گفت: با توجه به قیمت پایین واکسن آنفلوانزا در کشور، امکان قاچاق آن به کشورهای همسایه عراق و پاکستان وجود دارد. وی افزود: واکسن آنفلوانزا با ارز دولتی وارد می‌شود، از همین رو قیمت مصوب دارد […]