ایران و چین به دنبال توسعه روابط همه جانبه هستند/ واگذاری جزایر کذب است

 

محمود عباس زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی ورامین گستر، با اشاره به برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های مشترک ایران و چین، اظهار داشت: نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که موضوع قرارداد مطرح نیست بلکه پیش نویسی است که قرار است بر روی آن کار کارشناسی شود.

وی افزود: پیش نویسی توسط ایران در محورهای اقتصادی تکنولوژی، انرژی، ارتباطات علمی و همچنین فنی تدوین و پیشبینی شده و به مرحله قرارداد و امضا نرسیده که قرار است به مرور بر روی آن کار کارشناسی شود زمانی که به مرحله مصوبه رسید اصولا باید در مجلس نیز به تصویب برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان داشت: با توجه به بد عهدی و عدم پای بندی آمریکاییها و اروپاییها به تعهدات بین المللی شان در تعامل و ارتباط با کشورمان ، طبیعتا ایران بر اساس منافع ملی خود هم پیمانانش را پیدا می کند.

عباس زاده با بیان اینکه چین در شرق دنیا یکی از کشورهای قدرتمند جهان است، ادامه داد: هم آنها علاقمند و نیازمند ظرفیت های ایران به ویژه در حوزه انرژی هستند و هم ما به دنبال ارتقاع ارتباط اقتصادی و تکنولوژی به ویژه با کشورهای پیشرفته مانند چین هستیم.

وی با بیان اینکه جهان یک مجموعه بهم پیوسته است و ما هم نمی توانیم دور کشورمان دیوار بکشیم، گفت: طبعتا هم چین به دنبال ارتقاع سطح ارتباط با ما است و هم ما به دنبال ارتقاع سطح ارتباط با چین هستیم.

نماینده مردم مشکین شهر اضافه کرد: واگذاری جزایر به چین کذب است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

توافق مجلس و دولت برای اصلاح ساختار بودجه/ قرار شد دولت لایحه ندهد

پ آگوست 13 , 2020
جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه، گفت: با هماهنگی هایی که با دولت انجام شده است مطالعاتی در این زمینه در مرکز پژوهش های مجلس در حال انجام شدن است. […]