بازدید نماینده مردم دشت ورامین از اداره بهزیستی قرچک

بازدید نماینده مجلس و فرمانداری قرچک از اداره بهزیستی قرچک

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورامین گستر ، نوش آبادی نماینده مردم شهرستان قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس به مناسبت گرامی داشت هفته بهزیستی از اداره بهزیستی بازدیدکردند.

آقای نوش آبادی نماینده‌ محترم ‌مجلس گفت: در راستای اجرای سند پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی همه ارگان‌ها سهیم هستند و باید با ارائه راهکارهای تخصصی یاری‌گر سازمان بهزیستی باشند.

بهمن خطیبی فرماندار محترم قرچک اظهار داشت: اداره بهزیستی از جمله ارگان هایی بوده که توانسته با استفاده از سرمایه های اجتماعی علیرغم کاستی های موجود در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام موثری بردارد.

اردشیر بهرامی رئیس بهزیستی قرچک ضمن تبریک هفته بهزیستی و خیرمقدم به نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم قرچک در خصوص اجرای پایلوت “سند جامع تقسیم کار ملی کاهش آسیب های اجتماعی کودکان کار و خیابان استان تهران” گزارشی کوتاه ارائه دادند.

این سند بر اساس ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه تدوین و تصویب شده که هدف آن کاهش ۲۵ درصد آسیب ها در پایان برنامه ششم توسعه است. در این برنامه روش ها و رویکردهای “اجتماع محور” و “خانواده محور” برای توانمندسازی کودک و خانواده در بافتار اجتماعی خانواده و اجتماعی محلی به منظور کاهش آسیب و انقطاع در فرایند جامعه پذیری پدیده کودکان کار در فضاهای کار در کوره های آجرپزی و روستاهای حومه قرچک اشاره داشتند. در طول سال ۹۸و ۴ ماهه اول ۹۹ تعداد ۱۵۲ کودک کار و خیابان توسط مجتمع خدمات بهزیستی طلوع سبز (مجری برنامه) شناسایی شده اند. ۱۰ برنامه به منظور شناسایی کودکان کار و برنامه های حمایتی و آموزشی و توانمندسازی در سطح روستاها و کوره های آجرپزی اجرا شد.

برنامه های شش گانه این سند شامل: آموزش تحصیلی، بهداشت و درمان، هویت (شناسنامه کودکان)، حرفه آموزی برای مادران کودکان و کودکان بالا ۱۵ سال، مهارت های زندگی، توانمندسازی اقتصادی اجرا شده است که برای این شهرستان اجرا شده است. در این برنامه ها کودکان کار را در بافتار زندگی خانوادگی و اجتماعی با برنامه های فرهنگی، مسابقات ورزشی، هنری، خلاقیت نمایشی و بازی های انگیزشی، تئاتر و نقاشی، آموزش های صنایع دستی و… اجرا می شود. هدف غایی ما در اجرای پایلوت سند توسعه حقوق کودکان و حقوق شهروندی خانواداه آنهاست و ارزیابی نتایج و پیامدهای آن است.

در پایان لوح سپاس به اردشیر بهرامی رئیس بهزیستی اعطا شد

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تیم تروریستی منافقان در شیراز ‌منهدم شد + جزئیات

پ جولای 16 , 2020
با رصد دقیق و اشراف اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، تیم اقدامی سازمان تروریستی منافقان که به منظور انجام عملیات ایضائی وارد استان فارس شده بود، شناسایی شدند. با تائید مقامات سازمان اطلاعات سپاه فجر استان این تیم در یکی مناطق شهر شیراز قصد اقدام خرابکارانه داشتند که به […]