بزرگ بودن و خیرخواه بودن قلبی پاک و درونی خالی از بدی می خواهد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در این مراسم، اظهار کرد: بزرگ بودن و خیرخواه بودن قلبی پاک و درونی خالی از بدی می خواهد، خوشبختی زمانی است که اگر نامی از انسان برده می شود از ما به نیکی و خوبی یاد کنند و اگر بخواهیم خوشبختی را حس کنیم باید وقتی در کنار دیگران زندگی می کنیم آنها از اینکه ما در کنارشان هستیم احساس آرامش کنند.

غلامرضا بختیاری افزود: از خداوند می خواهیم همانطور که لذت انسان خوب بودن را به خیران نیک اندیش چشانده است به ما نیز این لذت را بچشاند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: اگر قرار است پویش آجر به آجر در کشور صورت گیرد ما نیز می توانیم در این پویش شرکت کنیم، یقین بدانیم که خدا نیز ما را کمک خواهد کرد.

وی بیان کرد: در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده است که اگر می خواهید بعد از حیاتتان کاری را انجام دهید که سودش را مردم ببرند آن صدقه جاریه است، کاری را انجام دهید که مردم تا سال ها از آن استفاده ببرند.

بختیاری خاطرشان کرد: کسانی که نیت خیر دارند و مدرسه می سازند قطعا اهمیت دادن به آموزش و پرورش را احساس کرده اند و می خواهند چرخ آموزش و پرورش، سیاست و اقتصاد کشور بچرخد.

وی گفت: از پدیده های مبارک در انقلاب اسلامی به فرموده مقام معظم رهبری نهضت مدرسه سازی است و اینکه خود مردم حس کرده اند که نیاز است در مناطق محروم مدرسه ساخته شود و این نیاز در همه وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: خیرین مدرسه ساز پنجره های امید را در جامعه باز می کنند، قطعا دانش آموزی که در یک مدرسه خیرساز درس می خواند آن هم در روستای امین آباد که سالیان سال است که مدرسه ای درآن ساخته نشده، دانش آموزان مستعد آن یادآور شهید ستاری ها هستند و حتما نیازمند مدرسه هستند، چرا که لیاقت آنها است که درس بخوانند و از مدرسه خوب بهره ببرند.

بختیاری بیان کرد: آموزش و پرورش شهرستان قرچک ۵۳ هزار دانش آموز دارد و یکی از پر تراکم ترین شهرستانهای استان تهران در حوزه دانش آموزی است.

بختیاری تصریح کرد: با همکاران خودمان صحبت کردیم و گفتیم اگر منتظر بودجه ای استانی و ملی باشیم تا مدرسه سازی کنیم قطعا به آن اهداف مهم در این راستا نخواهیم رسید و تصمیم گرفتیم خیرین را به شهرستان وارد کنیم و این اتفاق هم افتاد.

وی توضیح داد : تاکنون سه مدرسه به چرخه آموزشی اضافه شده و ۱۰ مدرسه مورد تعمیر، تجهیز و توسعه یافته است، همچنین ۱۷ مدرسه در حوزه سیستم گرمایشی استاندارد سازی شده است.

بختیاری تاکید کرد: مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز منجانی که تفاهم نامه آن امضا شده و نقشه های ساختمانی آن آماده است و در انتهای خیابان محمد آباد قرار دارد ماه آینده برگزار خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در پایان اظهار کرد: همان طور که نهضت مدرسه سازی در شهرستان قرچک از قبل شروع شده همچنان این نهضت ادامه خواهد داشت چون لیاقت دانش آموزان مستعد شهرستان بیش از این است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

۷۰ درصد مدارس شهرستانهای استان تهران به صورت دو شیفت برگزار می شود

پ جولای 16 , 2020
  مراسم کلنگ زنی مدرسه ۶ کلاسه خیرساز شهید شفیعی در روستای امین آباد شهرستان قرچک با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورامین گستر  محمد صیدلو در مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز شهید امیر شفیعی که با حضور […]