رئیس جمهور فرانسه با تکرار مداخله در لبنان خواستار اصلاحات شد

رئیس جمهور فرانسه بار دیگر با تکرار مداخلات در امور داخلی لبنان، خواستار اصلاحات در این کشور شد.

 به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در نشست ویدئو کنفرانسی سازمان ملل درباره بحران لبنان گفت: قدرت‌های جهانی پس از انفجار گسترده بیروت وظیفه دارند از مردم لبنان حمایت کنند زیرا آینده این کشور در معرض خطر است.

ماکرون در آغاز کنفرانس حمایت بین‌المللی از بیروت و ملت لبنان که با هماهنگی خود او برگزار شده است گفت که حمایت‌های بین‌المللی باید توسط سازمان ملل در لبنان هماهنگ شود.

وی در عین حال گفت که وظیفه امروز ما عمل سریع و کارآمد به منظور هماهنگی کمک‌های بین‌المللی و رساندن آن در اسرع وقت به مردم لبنان است.

رئیس جمهور فرانسه گفت که پیشنهاد کمک به لبنان همچنین شامل پشتیبانی از تحقیقات بی طرفانه، معتبر و مستقل درباره انفجار بندر بیروت است که باعث شده برخی از لبنانی‌ها خواستار شورش برای سرنگونی رهبران سیاسی شان شوند.

ماکرون در ادامه سخنانش به ناآرامی‌ها در لبنان اشاره کرد و بار دیگر با دخالت در امور داخلی این کشور گفت که رهبران لبنانی باید اصلاحات انجام دهند.

وی مدعی شد معترضان خواسته‌های مشروعشان را در خیابان‌ها مطرح می‌کنند و رئیس جمهور لبنان نیز می‌داند که مبارزه با فساد امری ضروری است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

بازدید فرمانده سپاه قرچک از کارگاه دوخت ماسک

ی آگوست 9 , 2020
به گزارش پایگاه خبری ورامین گستر صمد سلطانی فرمانده سپاه پانزده خرداد ناحیه قرچک از کارگاه دوخت ماسک که در جهت پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا با حضور گروه های جهادی خواهران بسیجی شروع به کار نمودند بازدید و دیدار کرد. سلطانی ضمن بازدید از کارگاه دوخت ماسک و روند […]