رسیدگی به حجاب وظیفه عمومی است؛ خانواده‌ها می بایست توجه جدی به مسئله حجاب داشته باشند

حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرری که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع کرونا از انجام بسیاری از فرایض دینی ازجمله روز مخصوص زیارت امام رضا (ع) بی‌بهره هستیم اما باید توجه داشت که زیارت تنها به حضور در حرم‌ها خلاصه نمی‌شود، بلکه از راه دور نیز می‌توان سلام داد و از ثواب زیارت بهره‌مند شد.
وی افزود: زیارت امام رضا (ع) برکات فراوانی را به همراه دارد و دورشدن غم و غصه از انسان، احساس شادی و برطرف شدن مشکلات از آثار بسیار مهم زیارت ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) است.
امام‌جمعه شهرری در ادامه گفت: در آستانه ۲۵ تیرماه روز بهزیستی و تأمین اجتماعی قرار داریم و با توجه به خدمات ارزنده بهزیستی به جامعه کم‌توان و ناتوان می‌بایست توجه بیشتری به افراد آسیب‌دیده داشته باشیم، زیرا که زیباترین زندگی بهره‌گیری دیگران از درآمد و زندگی شماست، لذا کسانی که از امکانات مالی برخوردار هستند در یاری‌رساندن به این افراد کوتاهی نکنند.
شاهچراغی تصریح کرد: در حال حاضر حوزه خدمات اداره بهزیستی بسیار گسترده است و افراد آسیب‌پذیر مختلفی ازجمله سالمندان و معلولان تحت پوشش این سازمان قرار دارند، لذا توجه به این ارگان اهمیت بسزایی دارد.
وی با اشاره به حمله رضاشاه به مسجد گوهرشاد و سالروز این جنایت دردناک بیان کرد: در طول تاریخ و مخصوصاً در جریان کشف حجاب توسط رضاشاه ظلم زیادی به زنان و دختران این سرزمین واردشده و حتی با کشیدن چادر از سر زنان بچه‌های زیادی سقط شدند.
امام‌جمعه شهرری در ادامه تأکید کرد: در کشور ما در زمینه حفظ حجاب سرمایه‌گذاری‌های فراوانی صورت گرفته و در حال حاضر ۲۵ مرکز در کشور متولی امور مربوط به حجاب است اما آنچه در جامعه می‌بینیم مورد رضایت نیست درحالی‌که رسیدگی به بحث حجاب وظیفه عمومی است و به‌خصوص خانواده‌ها باید توجه جدی داشته باشند.
شاهچراغی با بیان اینکه مردان کشور ما باید با غیرت دینی خود به مسئله حجاب حساس باشند، تصریح کرد: همواره عفت، نشانه زن مسلمان و غیرت، نشانه مرد مسلمان است و بی‌حجابی سوغات غرب است، در غرب برهنگی زن را نشانه تمدن می‌دانند و در مجلس‌هایشان مردها پوشیده و زن‌ها لخت هستند.
وی با اشاره به اهانت یکی از روزنامه‌های سعودی به آیت‌الله سیستانی خاطرنشان کرد: عراق به‌واسطه مرجعیت این عالم و نیروهای حشدالشعبی نجات پیدا کرد و در ادامه پشت آمریکا را به لرزه انداخته و داعش را شکست داد، لذا در حال حاضر عراقی‌ها باید نسبت به این موضوع موضع‌گیری کنند چنانکه پس از اهانت به حضرت امام خمینی (ره) رژیم پهلوی سقوط کرد، پس از اهانت به آیت‌الله سیستانی نیز دولت سعودی سقوط خواهد کرد.
امام‌جمعه شهرری در پایان به وضعیت شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در این شرایط استفاده از ماسک واجب علمی است که همه مردم باید به خاطر حقوق شهروندی رعایت کنند؛ لذا از همه مردم می‌خواهیم نکات بهداشتی را رعایت کنند و ماسک بزنند تا هرچه زودتر این ویروس منحوس از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *