ضرورت افزایش سرانه ورزشی در شهرستان قرچک

رییس اسبق اداره ورزش و جوانان شهرستان قرچک در گفتگو با خبرنگار ورامین گستر اظهار داشت: قرچک به عنوان یکی از جوان ترین شهرستان های استان تهران شناخته می شود که در سابقه ورزشی آن قهرمانی ها و افتخارات متعددی به چشم می خورد و در حال حاضر سرانه ورزشی ۳۴ سانتی متر مربع آن شرایط مطلوبی را برای ارتقاء سطح ورزش منطقه فراهم نمی سازد و می طلبد چاره ای در این خصوص اندیشیده شود.

وی گفت: در سراسر کشور بخش قابل توجهی از سرانه ورزشی توسط شهرداری ها رقم می خورد و در قرچک نیز شهرداری می توانند با همراهی شورای اسلامی شهر در زمینه افزایش سرانه ورزشی اقدامات خوبی را انجام دهد.

بشیر عزیزی ادامه داد: هر چند در سال های گذشته اقدامات خوبی به همت شهرداری در خصوص افتتاح سالن ورزشی، زمینه چمن مصنوعی در محلات و همچنین نصب امکانات ورزشی در پارک ها صورت گرفته اما همچنان کمبود سرانه ورزشی در شهرستان به چشم می خورد.

وی افزود: در طی سال های اخیر در روستاها دهیاری ها نیز در زمینه افزایش سرانه ورزشی در کشور پرژه های خوبی را به اجرا رسانده اند و در شهرستان قرچک نیز ضروری است بیش از گذشته بخشداری و دهیاری ها به این امر ورود کنند و در افزایش سرانه ورزشی سهیم باشند.

این فعال اجتماعی عنوان کرد: در حوزه ورزش همواره سهم ورزش همگانی کمتر دیده شده است و در این میان شهرداری باید در کنار هزینه برای ورزش قهرمانی سهمی هم برای ترویج ورزش همگانی در نظر بگیرد و با تخصیص بخشی از این اعتبارات به این حوزه قطعا شاهد تحول ورزش در بین مردم شهرستان خواهیم بود و نشاط اجتماعی در بین شهروندان قرچکی بیشتر خواهد شد.

عزیزی تصریح کرد: برگزاری جشنواره های ورزشی، مسابقات ورزشی، پیاده روی خانوادگی، مسابقات دانش آموزان و دانشجویی و تقویت پایگاه های ورزش صبحگاهی از جمله مواردی است که در حوزه ورزش همگانی اجرای مطلوب آن با کمترین هزینه بیشترین ثمرات را در سطح شهرستان به همراه خواهد داشت.‌

انتهای پیام/

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

۲۶۰ سکه قدیمی در شهرری کشف شد

چ اکتبر 28 , 2020
غلامرضا نوفرستی در گفت و گو با خبرنگار ورامین گستر در ری با اشاره به کشف سکه های قدیمی در آستان شیخ صدوق(ره) اظهار داشت: در روز ۲۰ شهریور ماه سال جاری دو نفر از متصدیان مشغول در آستان شیخ صدوق حین حفاری یکی از قبور به کوزه سکه های قدیمی دست […]