توزیع روزانه ۵ هزار تن روغن در سطح بازار/ نهاد‌های نظارتی وارد میدان شوند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گستر ، امیر هوشنگ بیرشک دبیر انجمن صنایع روغن‌نباتی، از بهبود نسبی توزیع روغن خبر داد و گفت: روزانه ۴ تا ۵ هزار تن روغن در سطح کشور عرضه می‌شود که در نظر داریم برای ایام‌پایانی سال میزان عرضه را افزایش دهیم.

او افزود: اگر شرکت بازرگانی دولتی تا پایان سال ۴۰۰ هزار تن روغن وارد و به کارخانه‌های روغن تزریق کند، میزان عرضه روغن به صنف و صنعت و خانوار افزایش می‌یابد. چرا که هر چقدر میزان توزیع روغن بیشتر شود، کارخانه‌ها هم تولید بیشتری خواهند داشت.

بیرشک درباره اینکه با افزایش مصرف قنادی‌ها در ایام‌پایانی سال، برنامه‌ای برای ازدیاد عرضه دارید یا خیر؟ بیان کرد: در بحث قنادی‌ها، شرکت بازرگانی دولتی برای ایام پایانی سال باید کمک بیشتری کند چرا که روغن قنادی فرمول خاص خود را دارد تا تولید شود. همچنین طی ۲ مرحله روغن به قنادی و صنف و صنعت توزیع شده است.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی بحث تخصیص ارز را مهم‌ترین عامل آرامش بازار روغن اعلام کرد و گفت: اگر موضوعات مرتبط با تخصیص و انتقال ارز به خوبی صورت گیرد، بازار روغن هیچ گونه التهابی نخواهد داشت.

پیشنهاد جدید سوپرمارکتی‌ها به فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیازمند تشدید نظارت

او با اشاره به اشکالات سیستم توزیع روغن بیان کرد: اخیرا اخباری به گوش ما رسیده مبنی بر پیشنهاد سوپرمارکتی‌ها به فروشگاه‌های زنجیره‌ای مبنی بر آنکه هر حلب روغن ۵ کیلویی را ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان بالاتر از قیمت درج شده بر روی کالا به آن‌ها بدهند، به همین خاطر از سازمان‌های نظارتی تقاضا داریم که نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند چرا که ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا تولید را افزایش دهیم که کمبودی در سطح عرضه ایجاد نشود.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی در پایان تصریح کرد: با وجود برخی اشکالات در سیستم توزیع و سطح بازار، تشدید نظارت‌ها می‌تواند از آن جلوگیری کند.

انتهای پیام/

newsnegar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

یک میلیون نفر به جمعیت بیکاران کشور اضافه شد

ش ژانویه 30 , 2021
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گستر ، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد، بازار کار کشور در سال ۱۳۹۹ بیش از هرچیز متأثر از شیوع ویروس کرونا بوده است. با این حال این بازار به طور سنتی با چالش‌های بسیاری ازجمله نرخ پایین مشارکت بالاخص در زنان، نرخ بالای بیکاری جوانان […]