کانال انتقال آب تصفیه‌خانه جنوب تهران به ورامین در محدوده روستای امین‌آباد این بار جان امیرعلی کودک ۵ ساله ورامینی را گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گُستر ، ساعت ۲۰ و ۱۰ دقیقه پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه گزارش مفقود شدن کودک پنج‌ساله (امیرعلی) به آتش‌نشانی روستای امین آباد در بخش مرکزی شهرستان ری گزارش می‌شود.

با حضور آتش نشانان عملیات جستجو برای پیدا کردن امیرعلی ۵ ساله از ساعت ۸:۱۰ دقیقه شب آغاز می شود، آتش نشانان با چنگ زدن در محل های عمیق و توری های زیر پل های کانال انتقال آب تصفیه خانه جنوب تهران به ورامین عملیات جستجو را ادامه می دهند.

سرانجام ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شب با تلاش آتش نشانان پشت یکی از صافی های زیر پل کانال انتقال آب جنازه بی جان امیرعلی ۵ساله کشف می شود.

ساکنان محلی روستای امین آباد علت اصلی این حادثه و حوادث مشابه را نداشتن حفاظ در حاشیه برخی از نقاط کانال انتقال آب تصفیه خانه جنوب تهران به ورامین می دانند.

نبود حفاظ علت اصلی سقوط امیرعلی پنج ساله به داخل کانال است

علی مولایی یکی از ساکنان روستای امین آباد در این باره  گفت: عمق زیاد و شکل هندسی کانال به گونه ای است که پس از سقوط به داخل آن امکان خروج سخت می باشد.

وی که تجربه نجات دادن چند نفر از این کانال را دارد، افزود: جلبگ های دیواره کانال به قدر لیز است که شخص گرفتار در آب به هیچ عنوان نمی تواند با کمک از دیواره کانال بیرون بیاید حتما باید شخص دیگری کمک کند.

مولایی خاطرنشان کرد: نبود حفاظ علت اصلی سقوط امیرعلی ۵ ساله به داخل کانال است.

بخش اعظم حاشیه کانال آب ری ـ ورامین در روستایی امین آباد فنس کشی شده است

عضو شورای روستای امین آباد  با بیان اینکه طول کانال انتقال آب تصفیه خانه جنوب تهران به ورامین در روستای امین آباد ۴۵۰متر است، گفت: ۴۳۰ متر از حریم کانال طی سال ۹۲ تاکنون فنس کشی شده و میزان باقی مانده نیز به دلیل شکایت آب منطقه ای به دلیل عدم رعایت حریم کانال متوقف شده است.

عباس رضازاده ادامه داد: شورای اسلامی روستا و دهیاری امین آباد معبر کناری کانال را آسفالت و روشنایی ایجاد کرده اند تا جلوی بسیاری از مشکلاتی که در گذشته اهالی با آن درگیر بودند مانند زورگیری در منطقه تکرار نشود.

وی با بیان اینکه کانال انتقال آب تصفیه خانه جنوب تهران به ورامین درحدود یک و نیم متر عمق و سه متر نیز عرض دارد، عنوان کرد: عمق آب و دیواره جلبگی لیز کانال، جان ساکنان روستا را تهدید می کند.

رضازاده اضافه کرد: آب کانال نیز به خاطر تصفیه شدن از فاضلاب تهران آلودگی دارد و این مورد نیز جان ساکنان حریم خود را تهدید می کند.

وی در خصوص حادثه دلخراش غرق شدن کودک پنج ساله (امیرعلی) نیز گفت: به گفته شاهدان کودک ۵ ساله پس از اینکه سایر همسالان خود با وی بازی نکردند به حالت قهر می گوید میروم خودم به کانال آب بیاندازم.

رضا زاده یادآور شد: فاصله خانه امیرعلی تا کانال حدود ۳۰۰ متر و فاصله محلی که خارج از حریم روستا و فنس کشی نشده است نیز در حدود ۵۰۰ متر است که امیرعلی پس از طی حدود ۸۰۰ تا یکهزار متر به داخل آب می پرد.

وی با تاکید براینکه امیرعلی پنج ساله در حریم روستای امین آباد به داخل کانال سقوط نکرده است، افزود: محیط مسکونی روستا فنس کشی شده و فقط قسمت کمی از حاشیه کانال به دلیل مخالفت اداره آبیاری و زهکشی اداره کانال های آب منطقه ای فنس کشی نشده است.

عضو شورای اسلامی روستای امین آباد ضمن همدردی با خانواده داغدار مرحوم امیرعلی، اضافه کرد: حفظ جان اهالی روستا و جلوگیری از حوادث مشابهه از اولویت های اصلی شورای و دهیاری روستای امین آباد است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

رئیس جمهور آمریکا بدترین خباثت‌ها و جنایت‌ها را در حق ملت ایران مرتکب شده است

د آگوست 17 , 2020
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گُستر ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در این جلسه و پس از گزارش وزیر امور خارجه از شکست مفتضحانه آمریکا در به تصویب رساندن قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران، گفت: ترامپ با خروج از برجام و برقراری غیرقانونی تحریم‌ها فقط به حقوق […]