۱۲۰۰ واحد مسکونی بدون سکنه در قرچک سال ها است بلا تکلیف مانده / مشاورین املاک در گرانی مسکن دخیل نیستند.

به گزارش پایگاه خبری ورامین گستر از قرچک ، وجود یک سرپناه مناسب برای خانواده ها یک امر ضروری است و خرید مسکن بین خانوارها یک نیاز ، با گرانی سر سام آور خانه در مناطقی چون تهران و کلانشهر های اطراف آن شهروندان اجاره نشین و گاهاً خریداران مسکن مناسب به شهرهایی همچون جنوب شرق استان تهران روی آوردند.

شهرستانی که سهم بسیاری از کوچ تهرانی ها به جنوب تهران دارد طبیعتا قرچک است که با وجود نزدیکی آن به تهران ، طالب برای خرید و اجاره مسکن را زیاد تر از قبل کرده است ، در سال های اخیر این منطقه نیز همچون کلانشهر های تهران قیمت مسکن آن نیز بسیار رشد داشته است.

قرچک یک شهرستان نوپا و کوچک است که جمعیت بسیاری با تراکم نسبتاً مناسبی در خود جای داده است ، وجود مشکلاتی نیز ترافیک ، نبود اشتغال و شلوغی خیابان های آن که بگذریم از جمله مشکلات آن که امروز زبانزد خواست و عام شده است گرانی شدید اجاره و خرید مسکن است.

گرانی در این منطقه یا حتی مناطق دیگر این شهرستان تا حدی رسیده که باعث رکود در بازار مسکن شده است ، خریدار مداوم بدنبال مسکن مناسب میگردد اما با بودجه ای که دارد نمیتواند حتی خانه مناسب خود را رهن کند ، از طرفی فروشندگان مسکن نیز ملک خود را نمیفروشند و به دنبال بازار داغ تر برای سود بیشتر می گردند.

مشکل گرانی شهرستان قرچک از طرفی است که این شهرستان ۱۲۰۰ واحد خالی در کمر بندی جنوبی این شهرستان دارد که سال هاست خالی از سکنه است که با فروش یا حتی اجازه این واحد های پارتمانی یک روند نزولی در قیمت اجاره بها و نیز فروش مسکن ها ایجاد میشود.

خسرو فرمانی در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره گرانی مسکن اظهار داشت : در گفتگوی قبلی با این خبرگزاری در اردیبهشت مابنده میش بینی کرده بودم که قیمت مسکن داخل روکود خواهد رفت و الان همین را در بازار مسکن نه تنها در قرچک بلکه در شهر های اطراف نیز احساس میکنیم.

                         بیشتر بخوانید:

                          روند کاهشی مسکن از برج ۷ و ۸ ناچیز خواهد بود

وی افزود : نمیتوانیم در باره ارزانی قیمت مسکن نظری بدهیم چون یک بازار غیر قابل پیش بینی شده است ، بازار مسکن در شهرستان قرچک در چند وقت اخیر سیر صعودی را آنچنان داشت که در نهایت به مرحله ای رسید که دیگر اشخاص توان خرید را ندارند و در نهایت به روکود رسید.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان قرچک به ۱۲۰۰ واحد آپارتمان بدون سکنه در کمربندی جنوبی قرچک اشاره کرد گفت : وجود مسکن خالی در شهرستان با وجود مشکلات اقتصادی از جنبه انسانی غیر قابل قبول است ، این کار نوعی احتکار محصوب میشود در واقع و اتحادیه املاک نیز نمیتواند برود برخورد کند چرا که اختیاری در این باره ندارد.

فرمانی در ادامه به در حمایت از مشاورین املاک گفت : بنگاه داران ما فقط وظیفه مشاوره را دارند ، شاید امروزه برخی از مشاورین املاک در شهرستان در روز درآمد نسبی هم ندارند و در بحث گرانی نیز اصلا دخالتی نداشته و ندارند آنان تنها و تنها به عنوان یک مشاور و راهنما عمل میکنند.

 

انتهای پیام/

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

بایدن‌، امپراطور آینده کاخ سفید و احتمالات بازگشت به برجام با شروط جدید

ی نوامبر 22 , 2020
ترامپ با به وجود آوردن یک بی نظم سیاسی و حتی اقتصادی جهانی به نظر می رسد دوران دشواری را برای جو بایدن شکل داده است .از جمله خارج شدن از برجام که قطعا در لیست برنامه های رئیس جمهور آینده ایالات متحده گنجانده شده است.گرچه ترامپ در تلاش است […]