آخرین خبرها از موزه دورهمی در ایستگاه پایانی “دورهمی۴”/ تکلیف ادامه برنامه مدیری چه می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گُستر ، فصل چهارم برنامه “دورهمی” این هفته در ایستگاه پایانی قرار می‌گیرد.  درآستانه ماه محرم و صفر و تغییر حال و هوای آنتن، این برنامه با مرور برنامه‌هایی که میهمانان‌شان چهره در نقاب  خاک کشیدند و تصویر حضورشان در شبکه نسیم و قاب دورهمی ماندگار شده، به پخش خود قبل از ایام سوگواری  پایان می‌دهد.

شب گذشته (چهارشنبه) برنامه زنده یاد ماه چهره خلیلی و بهنام صفوی، پنجشنبه نوابغ عرصه دوبله مرحوم بهرام زند، پرویز بهرام و حسین عرفانی و جمعه برنامه استاد جمشید مشایخی، داریوش اسدزاده و عارف لرستانی برای پخش آماده شده است.

آیا برنامه “دورهمی” فصل پنجم دارد؟

مهران مدیری چندی پیش درباره ادامه تولید برنامه “دورهمی” گفت: در چند قسمت دیگر “دورهمی۴” به پایان می‌رسد و ما دو ماه در محرم و صفر پخش و ضبط نداریم.  فصل پنجم “دورهمی” را از دو ماه دیگر و بعد از محرم و صفر خواهیم داشت.

بیماری و نرسیدن قسمت‌های جدید فصل چهارم

مهران مدیری در ابتدای شروع سه قسمت پایانی “دورهمی۴” به چند نکته اشاره کرد؛ یکی از این مسائل بیماری بود که باعث شد راهی بیمارستان شود و در رسانه‌ها منعکس شد. خبرگزاری تسنیم در خبری این واقعه ناگوار برای بازیگر و کارگردان صاحب‌نام را منتشر کرد و آرزوی سلامتی برای کارگردان برنامه “دورهمی” کرد که خوشبختانه او سلامتی‌اش را بدست آورد اما بدلیل بیماری نتوانست قسمت‌های جدید را به آنتن برساند به این دلیل، قسمت‌های قدیمی با هنرمندان از میان رفته، پخش می‌شود.

فصل جدید برنامه “دورهمی” چه شرایطی خواهد داشت؟

او در ادامه صحبت‌هایش روی آنتن، تأکید کرد: از سری چهارم “دورهمی” چند قسمت باقی مانده که بعد از محرم و صفر پخش می‌شود. بعد از آن سری پنجم “دورهمی” را با دکور و محتوا و اجرای جدیدی روی آنتن خواهیم برد. کاری که باعث بالا بردن سطح آگاهی عمومی، فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و هنری بشود و امیدوارم برای مردم هم جذاب باشد.

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مهران مدیری , برنامه تلویزیونی دورهمی , شبکه نسیم , بازیگران سینما و تلویزیون ایران ,

سرانجام “موزه دورهمی” چه خواهد شد؟

مهران مدیری درباره “موزه دورهمی” هم توضیحاتی داد که به این شرح است: “مدت‌های زیادی قرار بود هدایای هنرمندان را به حراج بگذاریم اما بسیاری از این هدایا تحویل موزه دورهمی نشده بود. تصمیم گرفتیم در روزهای پایانی فصل چهارم این کار را بکنیم منتها با کرونا مصادف شد. الان نمی‌دانیم این مرضِ وحشتناک چه زمانی دست از سر ما برمی‌دارد تصمیم گرفتیم این حراج را به صورت مجازی برگزار کنیم.

وی تأکید کرد: به این صورت که در سایت شبکه نسیم تمام عکس‌ها و هدایای موزه دورهمی را با مشخصات و تاریخ مربوطه‌اش قرار می‌دهیم و از صاحبان نشان‌های تجاری (برند) و کسانی که بضاعت مالی خوبی دارند، نهادها و ارگان‌ها یا هر جای دیگری که مایلند به این سایت مراجعه کنند و این موزه به صورت یک‌جا توسط شخص و نهاد خریداری شود. در شروع سری پنجم ما اعلام می‌کنیم چه کسی یا کسانی این موزه را به صورت یک‌جا خریداری کردند و با حضور دستگاه‌های نظارتی و خصوصاً هلال‌احمر چک مبلغ این موزه را تقدیم دوستان هلال‌احمر می‌کنیم تا هزینه‌اش صرف امور خیریه شود.

با نگاهی به فصل اول تا چهارم برنامه “دورهمی” به این نکته باید توجه کرد، این برنامه با استندآپ‌کمدی و تیکه کلام‌های مهران مدیری دیده می‌شود و باید مدیری به عنوان کارگردان و تهیه‌کننده برنامه به سراغ جاذبه‌ها و ساختارهای جدید برنامه‌سازی برود و فصل پنجم شاهد تحول این برنامه باشیم.

مهران مدیری باید به سراغ ساختاری جدید برود

از سلبریتی‌ها به سمت چهره‌ها و الگوهای درست برای معرفی به خانواده‌های ایرانی برود. حتی در میان صاحب‌نام‌های عرصه‌های هنری و فرهنگی می‌توان به سراغ کسانی رفت که اگر درباره سبک زندگی و خانواده‌شان صحبت می‌کنند خانواده‌های ایرانی به خودشان ببالند و به فرزندشان بیاموزند از آن شخص و چهره الگو بگیرد. نه اینکه بیشتر نسبت به زندگی ناامید شود که اگر معروف و صاحب‌نام و مشهورمان این شخص است و چنین زندگی دارد پس فرزندان و خانواده آن‌ها چه سرگذشتی خواهد داشت؟!

خداحافظی با سلبریتی‌های تکراری

البته خیلی از برنامه‌های سرگرمی و طنز و پربیننده‌ تلویزیونی‌مان این سمت رفته که با سلبریتی‌ها، مخاطب جذب کند تا از قافله جذبِ مخاطب عقب نماند اما یادشان رفته که می‌توان با جهت‌گیری درست در برنامه‌سازی مخاطب را پای تلویزیون نگه داشت.

امیدواریم که مهران مدیری با آن خلاقیت و نوآوری و ابتکارِ عمل که در کارها و کارنامه کاری‌اش به وضوح می‌توان به این نبوغِ در برنامه‌سازی و سریال‌سازی‌اش پی برد با این رویکردِ نخ‌نما شده خداحافظی کند و آدم‌ها و افکار و عقاید درستِ جدید را روی آنتن بیاورد و آن‌ها از زمینه‌ها و اتفاقات زندگی موفقیت‌آمیزشان در برنامه “دورهمی” صحبت کنند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

الزامات رسانه‌ای همکاری ایران با چین

پ آگوست 13 , 2020
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گُستر ، محمد اسماعیلی در یادداشتی درباره همکاری آینده ایران و چین نوشته است: در گذشته روال بر این بود که دولتمردان می‌توانستند در اتاق های دربسته تصمیم بگیرند و نتایج آن را به سمع و نظر مردم برسانند ولی هم اکنون شرایط به […]