اختتامیه جشنواره مطبوعات استان تهران به صورت مجازی برگزار می گردد

میلاد زارعی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو یی اظهار داشت: برگزاری آیین اختتامیه جشنواره مطبوعات استان تهران در سال ۱۳۹۸ به دلایل مختلف از جمله تغییرات ساختاری در معاونت مطبوعاتی، رخدادهای آبانماه ۹۸، شهادت و تشییع پیکر سردار سلیمانی و محدودیت‌های اجتماعات به دلیل شیوع کرونا به تاخیر افتاد.

وی افزود:‌ در نهایت برگزاری مراسم اختتامیه به طور مجازی و زنده از طریق سایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و صفحه اینستاگرام به آدرس: https://www.instagram.com/miladzarei.ir  در دستور کار قرار گرفت.

«زارعی» با اشاره به جزئیات داوری جشنواره مطبوعات تاکید کرد که آثار این دوره به صورت اینترنتی توسط داوران بررسی شد و داوران نظر خود را به صورت آنلاین و بدون اطلاع از سایران در سیستم ثبت کردند.

دبیر جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان تهران افزود: در مرحله بعد، جلسه حضوری با حضور داوران جشنواره برگزار و آثار به صورت مجدد بررسی و میانگین نظرهای آنان جمع‌بندی شد.

به گفته وی داوران در بخش اصلی جشنواره که شامل چندین بخش از جمله مقاله، تیتر، گزارش، خبر است، آثار تولیدی را با محوریت گره‌گشایی از مشکلات شهرستان‌های استان تهران و پرداختن به مناطق محروم و حاشیه‌ای در اولویت قرار دادند.

«زارعی» با بیان اینکه ماهیت محله‌ای و منطقه‌ای آثار، تاثیر شگرفی در داوری‌ها داشت، عنوان کرد: توجه به مشکلات شهرستان‌های استان، بیان محدودیت‌ها و ارائه راهکار در گزارش، برای دبیرخانه حائز اهمیت بود و به همین دلیل اکثریت آثاری که در این چارچوب تولید نشده بود، مجوز حضور در مرحله داوری را کسب نکرد.

نخستین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان تهران با هدف کمک به تقویت کیفی مطبوعات و رسانه‌های محلی، آشنایی هرچه بیشتر با روزنامه‌نگاران تلاشگر در سطح شهرستان‌ها، افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه‌ها و پاسداشت پیشکسوتان عرصه رسانه استان تهران طی سال گذشته برگزارشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *