امر به معروف و نهی از منکر یک اصل حیاتی اسلام است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورامین گستر ، امام جمعه موقت شهر ری در خطبه‌های نماز جمعه ‌‌با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا اظهار داشت: این روزها درگیر مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا هستیم و می بایست تمامی افراد جامعه دستورالعمل‌های  بهداشت فردی و عمومی را به طور کامل رعایت کنند، لذا اگر کسی در مجامع عمومی از ملزومات بهداشتی استفاده نمی‌کند، شهروندان تذکرات لازم را ارائه می‌کنند.

‌حجت‌الاسلام عبدالعلی ابراهیمی افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک اصل حیاتی اسلام است و می بایست اگر کسی در جامعه خطا، گناه و زشتی از کسی سر زد باید به او تذکر داد همانگونه که در شرایط فعلی کسی از کنار این بیماری منحوس به سادگی عبور نمیکند.

امام جمعه موقت شهر ری در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی حساس و مهم خود خطاب به نمایندگان مجلس تعاریفی از مجلس یازدهم داشتند و در آن مجلس فعلی را به قوی ترین مجلس تعبیر کردند که مسئولیت بسیاری را بر عهده نمایندگان خواهد گذاشت.

ابراهیمی تاکید کرد: نمایندگان باید برای رفع مشکلات مردم بکوشند و این گونه نباشد که با استفاده از تریبون ها برای مردم مشکلات و حواشی جدیدی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه همگی باید برای ادامه رزمایش مومنانه دست به کار شویم اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود فرمودند جامعه ما به دنبال شیوع کرونا نیازمند به مواسات، همدلی، احسان و کمک مومنانه است و بر ادامه این ویژگی برجسته که توسط خیرین، موسسات، مساجد و هیئت‌ها انجام شده، تاکید کردند.

امام جمعه موقت شهرری در ادامه با اشاره به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط حضرت امام خمینی (ره)  اظهار داشت: در سالروز پذیرش قطعنامه حرف های گفتنی  بسیاری داریم زیرا که در آن روز نیروهای حزب بعث تصور کردند که آمادگی دارند تا ضربه سنگینی به ایران وارد کرده و  به سرعت خود را به تهران بر سانند، این اقدام نشان میدهد که دشمنان ما همیشه مترصد فرصتی برای اعمال ضرر هستند.

وی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی کشور جوانان باید  سعی بر ازدواج آسان داشته باشند و درگیر تشریفات نشوند و در این راه خانواده ها نیز امر ازدواج را سختگیرانه برگزار نکنند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

با تکیه بر توان داخلی می‌توانیم بر مشکلات فائق بیاییم

ش جولای 18 , 2020
نماز جمعه شهرستان رباط کریم در شرایط کنونی شیوع کرونا ویروس این هفته هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه در خطبه های نماز عبادی، سیاسی، وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته شهرستان ، مطابق هفته های گذشته ، […]