تاکید امام جمعه پاکدشت بر نظارت دقیق نمایندگان بر مصوبات مجلس یازدهم

 

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن لزومی امام جمعه پاکدشت نیز در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته با اشاره به اهمیت قرائت کلام خدا در هر روز، اظهار داشت: قرآن به عنوان یک اصل اساسی در زندگی است، متاسفانه جوانان با قرآن ارتباط کمی دارد؛ قرائت روزانه ۵۰ آیه باعث رونق در زندگی می شود.

وی افزود: پیامبر مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص)، فرمودند، نگاه کردن به چهار چیز عبادت است، نگاه به چهره امیرالمومنین، نگاه با محبت به چهره پدر و مادر، نگاه کردن به قرآن کریم و نگاه کردن به خانه خدا.

امام جمعه پاکدشت با اشاره به اهمیت حضور شورای نگهبان بر حفظ جایگاه اصول جمهوری اسلامی، تصریح کرد: شورای نگهبان بر مسائل مهمی نظارت دارد چون بر قوانینی که مجلس تصویب می کند اگر قانونی مغایر با اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشد، آنرا برای تصحیح و رفع مشکلاتش به صحن مجلس، باز می گرداند.

وی افزود: ریاست شورای نگهبان، روحانی انقلابی، مجاهد، نترس و با دشمنان سازش ناپذیر است؛ مجلس با توجه به اقدامات شورای نگهبان و فرمایشات رهبری وظایف بسیاری بر دوش دارد، نخستین حرکت مجلس، پیگیری مشکلات مردم در معیشت و کار جوانان است.

لزومی بیان کرد: مردم برای این انقلاب، خونهای بسیاری داده اند، شما نمی دانید دشمن در ۸ سال دفاع مقدس چگونه بر پیکر جوانان و نوجوان با تانک می تاخت، برخی از جوانان فقط زخمی بودند، پیکرها را له می کردند؛ اینگونه انقلاب به ثمر رسیده، آن وقت حق بدهید که امام راحل فرمودند که “نگذارید این انقلاب به دست نااهلان برسد”.

امام جمعه پاکدشت با تاکید بر نظارت دقیق نمایندگان بر مصوبات مجلس یازدهم، تصریح کرد: مجلس برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم به میدان بیاید، مطمعنا حل مشکلات جامعه در داخل حل می شود مسئولان بیشتر از گذشته تلاش کنند.

وی در ادامه به فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) اشاره کرد و افزود: برخی از مشکلات در امر ازدواج جوانان به دست خود مردم به وجود آمده؛ در اسلام مهریه،فلان رقم، خودروی لوکس، تالار فلان، البسه فلان خیابان، حلقه با این قیمت، نبوده، اینها به دست خودمان شکل گرفته و باید با کمک مردم حل شود، چرا کارناوال‌های عروسی مشکلات ترافیکی به وجود می آورند و با ایجاد آلودگی صوتی باعث آزار مردم می شوند.

لزومی افزود: دولت و مجلس نیز باید به وضعیت معیشت، وام ازدواج، مسکن و کار جوانان نظارت و دقت بیشتری داشته باشند، اکنون ۲۵ میلیون جوان به مرز ازدواج رسیده‌اند که مشکلات موجود اقتصادی گریبانشان را می فشارد.

امام‌جمعه پاکدشت در ادامه به آغاز اپیدمی دوم ویروس منحوس کرونا اشاره کرد و گفت: ارتش، بسیج، سپاه، صنوف، خیریه ها دوباره به میدان بیایند، در دور اول رفع مشکلات مردم در آغاز عملیات مواسات در پاکدشت ۲۰ میلیارد هزینه بسته های معیشتی شد که توزیع آن سخت اما انجام شد، دوباره به میدان بیاییم و با همدلی مشکلات آسیب دیدگان در کرونا را کم کنیم.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

۱۹.۴۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان بودجه فقط یک دستگاه پروپاگاندای آمریکا

د جولای 20 , 2020
چندی  پیش «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در یادداشتی در نیویورک‌‌‌پست به شدت از اینکه «صدای آمریکا» (VOA) در پیشبرد اهداف تبلیغاتی خود علیه ایران موفق نبوده‌اند ابراز نگرانی کرد. هوک در آن یادداشت که خردادماه سال جاری نوشته بود تصریح کرد: «صدای آمریکا در سال ۱۹۴۲ برای […]