تشریح شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گستر ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گفت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۰ اسفندماه جاری آغاز و تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه مورخ ۲۶ اسفندماه به مدت هفت روز ادامه می‌یابد.

حمیدرضا خدایی‌راد همچنین با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ۱۶ فروردین سال ۱۴۰۰ آغاز و به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت، افزود: ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد در هنگام ثبت نام الزامی است.

وی یادآور شد: علاوه بر این، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید مطابق ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراها دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، حداقل سن ۲۵ سال تمام، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه و ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز باشند.

معاون فرماندار قرچک ادامه داد: همچنین برخورداری از سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار و داشتن مدرک دیپلم برای شورای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار، داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن برای شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت جزو الزامات شرایط هنگام ثبت نام است.

وی خاطرنشان کرد: دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم از خدمت برای مردان و داشتن سلامت جسمانی در حد برخورداری از نعمت شنوایی و گویایی و سلامت روانی برای داوطلبان ضروری است.

خدایی‌راد افزود: ارائه اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین به همراه داشتن اصل و تصویر شناسنامه عکس دار و کلیه صفحات آن، کارت ملی، مدرک تحصیلی، مدرک معتبر ایثارگری و عکس ۴×۳ جدید نیز هنگام ثبت نام الزامی است.

وی اضافه کرد: تبصره‌هایی ذیل ماده ۳۰(اصلاحی ۱۳۸۶/۸/۲۷)قانون تشکیلات، وظایف و انتخبات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵/۳/۱ ذکر شده که داوطلبان بایستی ضمن مطالعه دقیق آنها به کلیه موارد پایبند باشند.

این مسئول اذعان داشت: پایبندی به مصوبات ستاد ملی کرونا جزو اولویت‌های برگزاری انتخابات در تمامی مراحل است لذا درخواست داریم داوطلبان نیز برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس، ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *