تهران| «سلطان قبر» در شهرری دستگیر و زندانی شد

تهران| «سلطان قبر» در شهرری دستگیر و زندانی شد

گروه استان‌ها_ دادستان شهر ری با اشاره به دستگیری سلطان قبر و اعزام به زندان گفت: از شاکیان مرتبط با پرنده فروش غیرقانونی قبر درخواست می‌شود با مراجعه به دفتر خدمات قضایی محل زندگی خود و اعلام محل وقوع جرم  نسبت به ثبت شکایت اقدام کنند.

غلامرضا نوفرستی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ری، با اشاره به دستگیری متهم قبرفروشی غیرقانونی در شهرری اظهار داشت: از زمان اعلام جرم فروش قبر، با توجه به فراخوان اعلام شده از سوی دادستانی شهرستان ری مبنی بر مراجع شاکیان مربوط با پرنده فروش غیر قانونی تاکنون ۴ نفر از شاکیان پرنده به دادسرا مراجعه کردند.

وی افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته متهم در این فهرست ۱ ماهه از شناسایی هویت و اعلام توسط دادستانی، به شاکیان مراجعه و سعی بر انصراف افراد از شکایت داشته است، لذا با وجود این شرایط تنها ۴ نفر از شاکیان مراجعه داشتند که به نظر می‌رسد تعداد شاکیان مرتبط با پرونده بیش از این است و به دلایلی مانند تهدید از سوی متهم تاکنون به مراجع قضایی مراجعه نکردند.

دادستان شهرستان ری در ادامه گفت: پس از شناسایی متهم دستور بازداشت وی صادر شد اما پیش از آن متهم متواری شده بود و امروز پس از گذشت یک ماه از دستور بازداشت، متهم در شهرری شناسایی و دستگیر شده که شعبه هشتم بازپرسی نیز دستور بازداشت وی را صادر کرده است.

نوفرستی با تاکید بر اینکه متهم بعد از تفهیم اتهام و صدور قرار قانونی به زندان اعزام شد، تصریح کرد: باتوجه به اینکه پرنده از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است، از شاکیان درخواست می شود با مراجعه به دفتر خدمات قضایی محل زندگی خود و اعلام محل وقوع جرم  نسبت به ثبت شکایت اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه در صورتی که متولیان اداره اوقاف در این پرونده دخیل باشند، برخورد قانونی صورت می‌گیرد، بیان کرد: شکایات مراجعان فروش قبر مربوط به پیش از سال ۹۷ بوده و با توجه به تغییر تولیت این آرامستان، تحقیقات درباره ارتباط متهم با اداره اوقاف و بقعه شیخ صدوق در حال بررسی است.

دادستان شهرستان ری در پایان خاطر نشان کرد: بازجویی برای مشخص شدن میزان مبالغ دریافتی شده و شرکای احتمالی ادامه دارد و در دادسرا کیفر خواست صادر می شود و تقاضای صدور محکومیت و صدور مجازات برای متهم انجام و رای نهایی توسط دادگاه صادر می شود.

‌انتهای پیام/ ز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *