جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود

جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از قرچک نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس اظهارکرد: جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود و هرچه برای احداث مدارس و مراکز فرهنگی و افزایش ظرفیت های علمی تلاش کنیم رسیدن به نقطه مطلوب برای ما آسان تر می شود.

حسین نوش آبادی در مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز شهید امیر شفیعی که با حضور مسئولان شهرستانی و خیرین نیک اندیش در روستای امین آباد شهرستان قرچک برگزار شد، ساخت مدارس توسط خیرین را یک حرکت زیربنایی و ارزشمند در حوزه تعلیم و تربیت دانست و اظهار داشت: این اقدامات باید تداوم داشته باشد تا به لطف خدا و تلاش خیرین مدرسه ساز و مسئولان همه مدارس فرسوده شهرستان بازسازی و نوسازی شوند.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های عظیم فکری، علمی و فرهنگی در کشور، افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، بخشی از فرصت ها و منابع کشور باید صرف نهضت تولید علم شود چراکه یکی از مصادیق تولید است.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس تصریح کرد: هرچند منظور رهبری از تولید بیشتر کار و فعالیت اقتصادی، صنعتی و سازندگی است اما تولید علم نیز تقش تعیین کننده ای در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور به ویژه در ابعاد مرتبط با فناوری های روز دارد.

وی با اشاره به چشم انداز افق ۱۴۰۴ به عنوان سند بالادستی کشور، گفت: بر اساس هدف گذاری صورت گرفته در این سند جمهوری اسلامی در سال ۱۴۰۴ باید به رتبه اول علمی اقتصادی و فرهنگی غرب آسیا تبدیل شود.

نوش آبادی یکی از بخش های مهم این سند برای رسیدن به نقطه مطلوب را توجه به حوزه علم، دانش و فناوری دانست و افزود: دستیابی کشور به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز جز با تلاش بی وقفه در جهت تقویت بخش تعلیم و تربیت میسر نخواهد شد.

وی با بیان اینکه جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود، گفت: هرچه برای احداث مدارس و مراکز فرهنگی و افزایش ظرفیت های علمی تلاش کنیم رسیدن به نقطه مطلوب برای ما آسان تر می شود.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

بازدید نماینده مردم دشت ورامین از اداره بهزیستی قرچک

پ جولای 16 , 2020
بازدید نماینده مجلس و فرمانداری قرچک از اداره بهزیستی قرچک به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورامین گستر ، نوش آبادی نماینده مردم شهرستان قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس به مناسبت گرامی داشت هفته بهزیستی از اداره بهزیستی بازدیدکردند. آقای نوش آبادی نماینده‌ محترم ‌مجلس گفت: در راستای اجرای سند […]