حجاب حاصل بروز ظهور دو فضیلت “حیا” و “غیرت ” است

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی ظهر امروز ضمن دعوت از نمازگزاران به تقوی الهی و اجرای دستورات الهی و اشاره به روز دحوالارض روز مخصوص زیارت امام رضا (ع) اظهار داشت :زیارت ائمه و امام رضا (ع) بسیاری از صفات مارا تغییر می دهد و ما را به فضائل الهی ائمه اطهار علیهم السلام سوق می دهد.

حجت السلام والمسلمین حسینی در خصوص مقوله عفاف و حجاب بیان داشت : مقوله عفاف و حجاب حاصل بروز ظهور دو فضیلت “حیا” و “غیرت ” است که این دو از شاخه های اصلی ایمان است که بدون آن ایمان معنایی ندارد.

امام جمعه ادامه داد : اگر امروز شیرمردانی داریم که مدافع حرم زینب اند ، شیرزنانی هم داریم که مدافع حریم حضرت زینب اند. حریم حضرت زینب، حریم عفاف و حرمت حجاب اسلامی است و قطعا اجر شیر زنان مدافع حرم کمتر از ارزش کار شیرمردان مدافع حرم نیست.

حسین حسینی ادامه داد : حمایت ایران انقلابی فلسطین را عزتمند و مقاوم تر کرده است. این یعنی مقاومت فلسطین تنها بر حمایت ایران تکیه کرده و به آن اعتماد دارد محوری که کانون اصلی آن ایران انقلابی و پرچمدار آن ولی امر مسلمین جهان است و تا آزادی فلسطین و نابودی شیطان بزرگ مقاومت خواهیم کرد.

امام جمعه ضمن اشاره به فرصت ها و تهدیدهای تحول آفرینی در سال ۹۹ بیان داشت : در این شرایط کرونا و تحریم های ظالمانه و تورم و گرانی عده‌ای ناامید می شوند و مشکلات را بزرگ نمایی می کنند اما مشارکت فعال و انسانی و اخلاقی مردم در مواسات همدلی مومنانه و امید به اصلاح و تحول در مجلس و عملکرد خوب قوه قضاییه اعتماد را در حساب نظام اسلامی ذخیره می کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی تاکید کرد : برای پیروزی در جنگ روایت ها باید دو عنصر برانگیختگی و قدرت توزیع شوندگی روایت شوند تا تبدیل به روایت غالب شود؛ باید زاویه نگاه خود را به افق امام مسلمین مقام معظم رهبری تنظیم کنیم و سنگر مقابله و مواجهه را درست انتخاب کنیم.

امام جمعه شهرستان پردیس ضمن اشاره به نداشتن شهردار در پردیس خاطر نشان کرد : چند ماه است این شهر شهردار ندارد و نبود شهردار خیلی به شهر آسیب می زند و خدمات شهر را عقب می اندازد و مردم متضرر خواهند شد.واز فرماندار ، استاندار و شورای اسلامی شهر خواست که سریعاً نسبت به انتخاب شهردار شهر پردیس اقدام کنند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

اقتصاد از اولویت های قوه مقننه باشد

ج جولای 10 , 2020
امام جمعه موقت قرچک: آقایی که می گوئید من حقوق خوانده ام ، من مدیریت بلدم این است وضعیت اقتصاد ومعیشت مردم ، این است وضعیت اقتصاد افسار گسیخته، مسئولین مردم را درک کنند، حق مطلب را ادا کنند. حجت الاسلام بلوچی : حجاب از مهم ترین مسائل اجتماعی است […]