رویترز: «رابرت مالی» امروز یا فردا به عنوان نماینده آمریکا در امور ایران معرفی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گستر از قرچک ، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد «پنجشنبه یا جمعه رابرت مالی را به عنوان نماینده خود در امور ایران معرفی کند».


اخبار را آنلاین از کانال تلگرامی ورامین گستر دنبال کنید.


تحلیل های سیاسی، اجتماعی را پیج ایستاگرامی ورامین گستر دنبال کنید.


چند روز پیش برای اولین بار سایت «جویش اسنایدر» خبر داد، رابرت مالی در دولت جو بایدن به عنوان رئیس میز ایران در وزارت خارجه آمریکا در نظر گرفته شده است.

رابرت مالی فرزند یک یهودی مصری است که هم اکنون ریاست اندیشکده «گروه بین‌المللی بحران» را به عهده دارد و سابقه فعالیت‌ در دولت‌ بیل کلینتون و باراک اوباما را دارد. گفته می شود وی از طرفداران مذکراه و دیپلماسی با رقبا و دشمنان آمریکاست.

رابرت مالی  در سال ۲۰۰۸ به دلیل دیدار با اعضای حماس  از ستاد انتخاباتی اوباما کنار گذاشته شد، هرچند در مارس ۲۰۱۴ به عنوان مشاور عالی اوباما در امور خاورمیانه مشغول به کار شد.

اما انتخاب احتمالی «رابرت مالی» به عنوان رئیس میز ایران در وزارت خارجه آمریکا با واکنش‌های تند سیاستمداران و چهره‌های افراطی ضدایرانی مواجه شده است.

پس از انتشار اخباری درباره اینکه رابرت مالی جایگزین ویلیام آبرامز رئیس میز ایران در وزارت خارجه آمریکا خواهد شد، سیاستمداران و فعالان افراطی ضدایرانی در آمریکا واکنش نشان دادند و از بایدن خواستند از انتصاب رابرت مالی در این مقام خودداری کند.

الی لیک، روزنامه نگار جنگ طلب و ضدایرانی طی یادداشتی در بلومبرگ با استقبال از اظهارات «تونی بلیکن»، وزیر خارجه و جک سالیوان مشاور امنیت ملی بایدن درباره ایران، نوشت: اما انتصاب رابرت مالی به عنوان مسئول میز ایران این اظهارات مقامات دولت بایدن را تضعیف می کند. این روزنامه نگار تاکید کرده است که انتخاب رابرت مالی می تواند اولین اشتباه بزرگ بایدن در رابطه با ایران باشد.

تام کاتن سناتور افراطی ضدایرانی کنگره یاداشت الی لیک را در صفحه توئیتر خود بازنشر داد و نوشت: این که رئیس جمهور بایدن انتصاب رابرت مالی را برای هدایت سیاست های ایران در نظر گرفته، بسیار نگران کننده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *