سبقت خانم ها در آزمون سراسری / رشته تجربی بیشترین داوطلب را در قرچک دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از قرچک غلامرضا بختیاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۳ هزار داوطلب در ۵ گروه آزمایشی کنکور سراسری در قرچک برای کنکور سراسری با هم رقابت می‌کنند، اظهار داشت : ۳۳ درصد داوطلبان در رشته تجربی شرکت دارند که برای تکیه بر صندلی‌ بهترین دانشگاه‌های عالی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به برگزاری همزمان آزمون سراسری کنکور در حوزه‌های شهرستان افزود: کنکور سراسری در پنج گروه آزمایشی روزهای چهار شنبه رشته هنر، پنج شنبه گروه ریاضی و انسانی، جمعه رشته تجربی و روز شنبه گروه زبان برگزار خواهدشد.

مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: در مجموع ۳ هزار و ۱۵۴ داوطلب کنکور در شهرستان قرچک در این آزمون شرکت دارند، با توجه به رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزمون سراسری در سه حوزه برگزار می‌شود.

بختیاری بیان کرد : رشد صعودی گرایش به رشته تجربی طی سال‌های اخیر افزایش داشته و شرکت کنندگان در این رشته را در آزمون امسال ۳۳ درصد از مجموعه کل شرکت کنندگان را تشکیل می‌دهند.

وی گفت: در کنکور سراسری پیش رو بعد از رشته علوم تجربی که بیشترین داوطلب را دارد رشته علوم انسانی با ۸۸۸ داوطلب، رشته زبان با ۵۲۶ داوطلب و رشته ۰ ریاضی فیزیک با ۴۳۰ داوطلب به ترتیب از اول تا چهارم قرار دارند که کمترین داوطلب در رشته هنر می‌باشد که ۲۲۶ داوطلب در شهرستان قرچک را دارد.

مدیر آموزش و پرورش قرچک بیان داشت : آزمون سراسری امسال با توجه به دغدغه به حق همه خانواده در نهایت آرامش و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود چرا که سلامتی و امنیت و آرامش داوطلبین اولویت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

پیگیری های تسنیم مسئول اداره کشاورزی قرچک را به اراضی زراعی قشلاق فردیس کشاند

س آگوست 18 , 2020
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از قرچک در این بازدید جعفری نماینده کشاورزان منطقه قشلاق فردیس این منطقه با بیان چندی از مشکلات خود به مسئول اداره کشاورزی خواستار مساعدت های لازم جهت رفع مشکلات کشاورزان شدند جعفری در توضیحاتی درباره چگونگی تخریب این آبراه به رئیس اداره کشاورزی قرچک […]