شورای همکاری خلیج فارس بالاخره سکوت خود را شکست اما نه علیه امارات !

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین گستر شورای همکاری خلیج فارس با صدور بیانیه‌ای از قول «نایف فلاح مبارک» دبیرکل این شورا از مواضع و حمایت جانبدارانه ایران  در حمایت از آرمان ملت فلسطین بر آشفت و ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.این شورا در بیانیه خود آنچه «تهدیدات ایران » خوانده مدعی شده است که این موضع گیری پیامدها خطرناکی بر منطقه به همراه دارد.

شورای همکاری (واگرایی) خلیج فارس که پس از اعلام توافق امارات و رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کرده بود، خود را حامی امارات اعلام کرده و از ایران به زعم خود خواسته از دخالت در امور داخلی کشورهای عربی بپرهیزد و از زبان  تهدید استفاده نکند.

از دید کارشناسان سیاسی مواضع شورای همکاری خلیج فارس شامل شش کشور  عربستان، قطر، کویت، بحرین، امارات و عمان  بیش از آنکه بازتاب مواضع این کشورها باشد منعکس کننده دیدگاه عربستان سعودی است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

امارات کاردار ایران را احضار کرد‎

د آگوست 17 , 2020
به گزارش پایگاه خبری ورامین گستر ، خبرگزاری رسمی امارات (وام) گزارش داد که امارات کاردار ایران در ابوظبی را به دلیل آنچه موضع‌گیری مقامات ایران درباره عادی سازی نامید، فراخوانده است.برپایه این گزارش، «خلیفه شاهین خلیفه المرر» معاون وزیر خارجه و همکاری بین المللی در امور سیاسی امارات یادداشت […]