قرچک|برگزاری مراسم عروسی و عزا در تمامی اماکن قرچک ممنوع و استفاده از ماسک اجباری است

مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در قرچک از سوی فرماندار شهرستان ابلاغ شد

بهمن خطیبی:
برگزاری هرگونه مرایم عروسی و عزا در تالارهای پذیرایی، منازل، حسینیه‌ها، مساجد و اماکن دیگر ممنوع است و برای اجرایی شدن این مصوبه تالارها تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند ، رستوران‌ها و فست‌فودهای بزرگ به شرط بیرون‌بر مجاز به فعالیت هستند.

استخرها، باشگاه‌های بدن‌سازی و سایر ورزش‌های پربرخورد(به تشخیص اداره ورزش و جوانان) تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند ،استفاده از ماسک در ادارات دولتی و غیردولتی(اعم از کارکنان و مراجعین)، اتوبوس‌ها، تاکسی، مراکز تجمع همچون پاساژها اجباری و الزامی است.

ضدعفونی ادارات و همچنین گندزدایی اماکن پرتردد شهری و روستایی توسط شهرداری و دهیاری ها صورت پذیرد.

بخش قرائت‌خانه کتابخانه‌های عمومی تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند. شناسایی و برخورد با مراکز پرخطر و واحدهایی که با تجمع انسانی قابل توجه مواجه‌اند و یا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند بخصوص رستوران‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و نیز بازارروزها و مراکز خرید در دستور کار قرار دارد و مدیران و اعضای این مراکز می‌بایست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس باشند تا مشمول محدودیت و تعطیلی نشوند.

نظارت بر نحوه رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌های بهداشت و درمان در دستگاه‌های اجرایی و زیرمجموعه‌های آن بر عهده شبکه بهداشت و درمان است.

admin

Next Post

قرچک| ‍۵ هزاروسیصد نو آموز قرچکی درپایگاههای سنجش موردارزیابی قرار می گیرند

ی جولای 12 , 2020
‍ ‍ ۵ هزاروسیصد نو آموز قرچکی درپایگاههای سنجش موردارزیابی قرار می گیرند بختیاری گفت: در سال تحصیلی پیش رو ۵ هزارو سیصد دانش آموز در سه پایگاه سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و پیش‌بینی می‌شود با توجه به وجود ویروس منحوس کرونا تا مهرماه نیز ادامه یابد. وی […]