هرگونه حماقت اسرائیل با ضربات تحقیرآمیزتر مقاومت مواجه خواهد شد

 «محمد جواد فیروزنیا» سفیر ایران در بیروت گفت که جمهوری اسلامی ایران آماده است تا تبادلات تجاری خود با لبنان بخصوص فرآورده‎های نفتی را با واحد پولی این کشور (لیر) انجام دهد.

فیروزنیا که این اظهارات را در گفت‎وگو با شبکه خبری المنار عنوان می‎کرد، افزود: ما برای تقویت همکاری دوجانبه و کمک به لبنان آماده دیدار با حسان دیاب نخست‌وزیر این کشور هستیم و امیدواریم بیروت هم این آمادگی را داشته باشد.

وی تصریح کرد: ما نمی‎خواهیم دولت لبنان را در تنگنا قرار دهیم و برخی طرف‌ها هستند که مانع همکاری دوجانبه می‎شوند؛ اما ایران این آمادگی را دارد که در رفع هرگونه نیازهای لبنان کمک کند.

سفیر ایران در بیروت گفت: طرح های زیادی وجود دارد که با آن می توانیم از کشور لبنان از کشاورزی و صنعت گرفته تا برق و دارو و دیگر بخش‌های اقتصادی مورد نیاز، حمایت کنیم.

وی تاکید کرد که ایران با وجود تحریم‌های اقتصادی قادر است از دولت و ملت لبنان در هر زمینه‌ای که نیاز دارد، حمایت کند.

فیروزنیا با بیان اینکه آمریکا نه تنها کمکی به لبنان نمی‎کند، بلکه مانع دولت‌ها برای هرگونه کمک به این کشور می‌‏شود، افزود: ایران همیشه در کنار دولت و ملت لبنان و همچنین مقاومت قرار دارد و اگر اسرائیل هرگونه حماقت علیه مقاومت انجام دهد، با ضربات تحقیرآمیزتر از گذشته مواجه خواهد شد.

وی اظهار داشت که در حقیقت آمریکا تلاش می‌کند با استفاده از تحریم‎های شدید علیه ایران اعم از فشارهای اقتصادی و دیگر فشارها، بین ایران و مقاومت فاصله ایجاد کند، ولی ما در کنار محور مقاومت در لبنان و فلسطین قرار داریم و هر اندازه که فشارهای آمریکا بیشتر شود، حمایت ما از محور مقاومت افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *