هیچ افزایشی جز هفت درصد قانونی ‌نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورامین گستر از پیشوا، تعدادی از روستاییان شهرستان پیشوا در تماس با خبرنگار تسنیم نسبت به قیمت انشعابات آب گلایه داشتند و مدعی بودند که پس از ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی خرید انشعابات افزایش یافته است که سبب مشکلات مختلف برای خود و دهیاری‌ها در روستا‌ها شده است.

‌وزیر‌ نیرو در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره افزایش قیمت‌‌ انشعاب آب روستایی پس از ‌‌ادغام آب و فاصلاب شهری و روستایی ‌اظهار داشت: سرعت دادن به اجرای طرح‌های تامین آب و جمع‌آوری فاضلاب در سطح کشور، به ویژه مناطق روستایی در اولویت وزارت نیرو قرار دارد

رضا اردکانیان با بیان اینکه برخی طرح‌های آب و فاضلاب ‌سالیان زیادی بو‌د که به‌دلیل کمبود منابع مالی متوقف شده بودند، افزود: ‌ساختار ۱۰۰ درصد دولتی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی مانع سرعت در  اجرای پروژه‌ها ‌می‌شد.

‌وی با بیان اینکه عقب‌ماندگی ۲۰ ساله برخی پروژه‌های ‌آب و فاضلاب روستایی را هیچ‌‌کس نباید انتظار داشته باشد که یکی دو ماهه اجرایی ‌شود، تصریح کرد: این موضوع سبب شده که مشکلات آب و فاضلاب روستا‌ها همانند شهرها روی ویترین قرار گیرند و دیده شوند.

اردکانیان درباره ‌تعرفه ‌انشعابات آب در روستاها نیز گفت: تعرفه آب‌بهای روستاها طبق قانون ۵۰ درصد شهرها‌‌ست و در این یکپارچگی تغییری نکرده ‌و ‌هیچ افزایشی جز هفت درصد آب‌بها ایجاد نشده است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

دبیر ستاد غدیر شهرستان قرچک منصوب شد

س جولای 14 , 2020
طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام دین‌پرور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قرچک بعنوان دبیر ستاد غدیر این شهرستان منصوب شد