پزشکان متعهد در دفاع از سلامت مردم/پزشکان و تمام اعضای کادر درمان قهرمانان مبارزه با کرونا هستند + تصویر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورامین گستر از قرچک حجت‌الاسلام اسماعیلی با تقدیر از تلاش‌های جامعه پزشکی در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: پزشکان و تمام اعضای کادر درمان، قهرمانان مبارزه با کرونا هستند.


وی در آیین تقدیر از پزشکان شهرستان قرچک افزود : وجود و حضور پزشکان مایه آرامش چشم‌های منتظر و قلب‌های مضطرب است، پزشکان با عنایت خدا همواره در راستای کاستن از آلام بیماران گام برمی‌دارند.

امام جمعه قرچک نامگذاری زادروز ابوعلی سینا را بعنوان روز پزشک افتخاری برای ایران اسلامی دانست و افزود : امروز نام این پزشک سرشناس ایرانی بر تارک دانشگاه‌های دنیا می‌درخشد.

اسماعیلی گفت : حکیم بوعلی سینا یک شخصیتی نابغه و آشنا به علوم زمان خود بود و این حکیم بزرگ ایرانی حتی در زمینه سیاسی نیز موفقیت‌هایی داشته است.

وی بیان کرد: در این برهه از زمان که دنیا در حال مقابله با ویروس کروناست، پزشکان با نثار جان خود به کمک بشریت آمده و در خط مقدم هستند.

به گزارش تسنیم ، در ادامه بهمن خطیبی اظهار داشت: پزشکان متعهد در دفاع از سلامت مردم هستند و در جریان مبارزه با کرونا نشان دادند که لقب مدافعان سلامت، برازنده آن‌ها و کادر درمانی کشور است.


بهمن خطیبی در مراسم تجلیل از پزشکان شهرستان قرچک که به مناسبت اول شهریور روز پزشک برگزار شد، اظهار داشت : تجلیل از مدافعان سلامت و نکوداشت روز پزشک امسال مقارن با گرامیداشت خاطره شهدای حوزه سلامت در مبارزه با ویروس منحوس کرونا شده است.

وی افزود: پزشکان نقش مهم و کلیدی در حفظ سلامت مردم دارند و خودشان نیز به دلیل ارتباط مستقیم با بیماران مختلف، در معرض انواع بیماری‌های واگیردار از سرماخوردگی عادی تا بیماری‌های مرگباری مانند کرونا هستند.

فرماندار شهرستان قرچک تصریح کرد: باید تقدیر ویژه از این قشر فرهیخته و زحمتکش داشت، چراکه جان مردم بعد از خداوند متعال، بستگی به تلاش و کیفیت کار پزشکان دارد و می‌توانند جامعه را به‌سوی سلامتی سوق بدهند.

وی ادامه داد: اختصاص یک روز خاص به پزشکان فقط محض یادآوری است وگرنه هرروز و هر شب مختص پزشکان است که به‌عنوان مدافعان سلامت جامعه، در حال خدمت به مردم هستند و ضعیف و غنی نیز به وجود آنان نیازمندند.

خطیبی گفت : پزشکان در دوران سخت و بحرانی کرونایی نقش ویژه‌ای ایفا کرده و می‌کنند تا سلامتی کامل به مردم بازگردد؛ البته زنجیره پزشکان، پرستاران و کادر درمانی نقش واحدی دارند که همگی شایسته تحسین و تقدیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *