پیشوا تنها شهر وضعیت قرمز در جنوب شرق استان تهران

 

به گزارش پایگاه خبری ورامین گستر، پیشوا از جمله شهر هایی در جنوب شرق استان تهران بوده است که نسبت به دیگرشهر های منطقه وضعیت بهتری از لحاظ کرونا داشت اما چند روزی است که وضعیت کرونا در پیشوا قرمز شده است و هشدار در این شهر به صدا در آمده است.

امشب نیز خودرو های هلال احمر با حضور در معابر مختلف شهرستان پیشوا با اعلام وضعیت هشدار از مردم‌خواستند تا در منازل بمانند و به پویش هر خانه یک حسینیه بپیوندند.

امیر امینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در پیشوا با اشاره به وضعیت هشدار در پیشوا اظهار داشت: شهرستان پیشوا در گذشته وضعیت های مختلف زرد و نارنجی را طی می کرد اما چند روزی است که وضعیت پیشوا قرمز و به حالت هشدار در آمده است.

وی ادامه داد: آمار کرونا در پیشوا روبه افزایش است و با تصمیم مسئولین و ستاد مقابله به کرونا، با حضور خودروهای هلال احمر در سطح شهرپیشوا وضعیت هشدار اعلام شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا در خصوص رعایت پروتکل های در محرم حسینی نیز تصریح کرد: تاکنون اکثر هیئات مذهبی پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند اما خواهش میکنم رعایت پروتکل ها در پیشوا را تا پایان عزاداری ها ادامه دهند که شور و شعور حسینی خود را به بهترین شکل به نمایش بگذارند.

امینی با تاکید بر افزایش بیماران کرونایی در پیشوا گفت: تعداد بیماران کرونایی پیشوا روبه افزایش است و از مردم عزیز خواهش می کنم حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا وضعیت بدتر از اکنون نباشد.

رییس شبکه بهداشت پیشوا در پایان گفت: از هیئات می خواهم جدا از حرکت در خیابان و ایجاد دسته های عزاداری بپرهیزند و با رعایت مردم و تبعیت از پروتکل ها و دستورالعمل ها امیدواریم وضعیت پیشوا بهتر از وضعیت کنونی شود.

گفتنی است نرم افزار ماسک متعلق به وزارت بهداشت نیز پیشوا را به عنوان تنها شهر وضعیت قرمز در جنوب شرق استان تهران نشان می دهد و این شهرستان در کنار دیگر شهرستان های استان تهران همچون :شمیرانات و دماوند در این وضعیت قرار دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *