کمبود آب شرب در شهرستان قرچک جدی است/ تنها نیمی از نیاز آب شرب قرچک تامین می شود

به گزارش پایگاه خبری ورامین گستر از قرچک حسین نوش آبادی صبح امروز در نشست بررسی مشکلات شهرستان قرچک با اشاره به طرح مشکلات این شهرستان به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شهرستان قرچک دارای معضلات و مشکلات بسیاری است که مهم ترین آن راه سازی و مرمت و احیای جاده های ارتباطی به مناطق دیگر است که در جلسه وزیر راه نیز مطرح شده است.

وی افزود: تامین آب و مدیریت فاضلاب ها نیز جزو عمده ترین مشکلات شهرستان های قرچک ، ورامین و پیشوا است، در شرایط فعلی تامین آب شرب برای مردم بسیار ضروری است و می بایست توجه ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان های قرچک و ورامین مشکلاتی متعددی در زمینه کمبود و افت فشار آب دارند، در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر نیاز مصرف آبی شهروندان بیش از میزان پیش بینی شده در سال های گذشته می باشد، در واقع می توان گفت نیاز آبی شهرستان قرچک ۵۵۰ لیتر آب در ثانیه است که اکنون تنها نیمی از آن تامین میشود.

نوش آبادی با اشاره به نیازهای درمانی این شهرستان گفت: ساخت و تجهیز بیمارستان شهید ستادی ۱۲ سال به طول انجامید و تعداد تخت های پیش بینی شده از ۹۰ به ۷۰ تخت درمانی کاهش یافت و این در صورتی است که کمبود مراکز درمانی در شهرستان قرچک بسیار جدی است و می بایست به آن پرداخته شود.

وی تصریح کرد: مردم می بایست به سفرهای کم هزینه و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشند، در برنامه ریزی های صورت گرفته برای تامین دسترسی به مترو برنامه ریزی هایی صورت گرفته بود که پس از مدتی اختصاص مترو تبدیل به قطار شهری شد که این مورد نیز نیاز به بررسی بیشتر دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: دو کارخانه بزرگ در شهرستان قرچک تعطیل شده و مشکل اقتصاد و اشتغال بسیار جدی است و در حال حاضر تنها امید مردم برای کسب اشتغال به شهرک صنعتی است لذا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

انتهای پیام/

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تحریم های ایران تا به حالا هیچ نفعی برای آمریکا نداشته است.

ی اکتبر 18 , 2020
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : اینکه ترامپ همه سیاست هایش دربرابر ایران شکست خورده است و الان در انتخابات باید جوابگوی مردم باشد و جوابی هم ندارد ، بنا بر این مجبور است که از این لحن گفتار استفاده کند که در شأن […]