۳۰ تن مواد اولیه تولید کود کشف شد

مجتبی مرادی در گفتگو با خبرنگار ورامین گستر در بهارستان اظهار داشت با حکم قضایی یک کارگاه تولید انواع کودهای کشاورزی تقلبی قبل از عرضه در بازار در اطراف روستای ریه شهرستان بهارستان پلمپ شد.

وی افزود: در این کارگاه بیش از ۳۰ تن مواد اولیه مضر و غیرمجاز تولید کودهای کشاورزی که شامل گچ و نمک می شود کشف و ضبط شد و ۱.۵ تن از کودهای شیمایی تقلبی آماده عرضه به بازارهای داخلی بود که خوشبختانه جلوی آن گرفته شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان با اشاره به فعالیت کارگران اتباع خارجی در این گارگاه ، بیان کرد: در این کارگاه از برند چندین شرکت معتبر در حوزه کودهای کشاورزی استفاده شده است که این شرکت ها اقدامات حقوقی و قضایی خود را نسبت به این کارگاه غیرمجاز انجام داده اند.

مرادی سپس اظهار کرد: در این کارگاه برای تولید کودهای کشاورزی از گچ و نمک استفاده میشد که که برای زمین های کشاورزی بسیار مضر است و بافت خاک را کاملا برای سالهای زیادی تخریب می کند.

وی در پایان به پایش واحدهای تولیدی محصولات کشاورزی در بهارستان تاکید کرد و گفت: کشاورزان باید محصولات کشاورزی را از صنوف مجاز تهیه کنند‌.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

ایران کاری به یک خانم مسن بی‌آزار در گوشه‌ی آفریقا ندارد

د سپتامبر 21 , 2020
دکتر سید حسین نقوی حسینی سخنگوی سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اتهامات متعدد ایالات متحده به ایران از اتهام ترور سفیر این کشور در آفریقا  تا حمله سایبری ایران به ایالات متحده آمریکا به خبرنگار ورامین گستر در تهران گفت: آمریکایی ها طی یک ماه […]